Miło nam poinformować, że Szpital Miejski im. F. Raszei wraz z firmą Sowmed pod patronatem Miasta Poznań zaprezentował podczas eventu hybrydowego CURATIO, organizowanego przez Międzynarodowe Targi Gdańskie SA w Centrum Wystawienniczo – Kongresowym AMBEREXPO wspólne osiągnięcia tych poznańskich placówek w zakresie chirurgicznego leczenia otyłości.
Wydarzenie, odbyło się w dniach 23-24.09.2022 r. i zgromadziło wielu specjalistów, między innymi w dziedzinie leczenia otyłości. Celem spotkania była zarówno promocja zabiegów bariatrycznych na rynku krajowym i zagranicznym, ale także szeroko pojęta edukacja.
Tego typu nowatorski zabieg chirurgiczny endoskopowego zmniejszenia żołądka był przeprowadzony przez chirurgów z firmy Sowmed w poznańskiej placówce po raz pierwszy w Polsce w 2017 roku
i wykonywany jest z sukcesami i dobrymi wynikami do tej pory.
Podczas spotkania przekazaliśmy jego uczestnikom i gościom materiały informacyjne, przeprowadziliśmy liczne konsultacje dietetyczne oraz pomiary na analizatorze składu ciała InBody 270. Ponadto w ramach programu konferencyjnego o tematyce bariatrycznej wygłoszony został wykład przygotowany przez dr n.med. Aleksandra Sowiera i Annę Marię Borucką, która na co dzień otacza opieką dietetyczną naszych pacjentów bariatrycznych.


Od lewej:

  • Szef SowMed dr n. med. Aleksander Sowier,
  • Dyrektor Naczelna Szpitala Miejskiego im. Franciszka Raszei w Poznaniu lek. med. Elżbieta Wrzesińska-Żak,
  • Dietetyk SowMed dr Anna-Maria Borucka,
  • Anestezjolog SowMed lek. med. Jacek Żak