Szanowni Państwo,
w związku z ogromnym odzewem związanym z chęcią niesienia pomocy uchodźcom z Ukrainy Pan Jacek Jaśkowiak – Prezydent Miasta Poznania zdecydował o uruchomieniu miejskiego punktu pomocy – Poznań dla Ukrainy. Miejski punkt pomocy zacznie działać od najbliższego poniedziałku, tj. 28 lutego 2022 roku, w celu gromadzenia m.in. żywności, środków higieny osobistej, odzieży (w dobrym stanie lub nieużywanej; bielizny – nieużywanej) i ciepłych okryć dla uchodźców z Ukrainy. Będzie czynny codziennie w godzinach od 10.00 do 20.00 przy ul. Bukowskiej 27/29. Koordynacja prac punktu została powierzona Wydziałowi Zdrowia i Spraw Społecznych.
Zwracamy się do Was z prośbą o zaangażowanie się w akcję wolontariatu pracowniczego poprzez wsparcie funkcjonowania punktu. Udział w ramach akcji jest dobrowolny, wykonywany dodatkowo poza obowiązkami pracowniczymi przypadającymi w czasie pracy. Serdecznie Was zachęcamy do włączenia się w akcję pomocy innym.
Osoby, które chcą zaangażować się w pracę punktu proszone są o przesłanie maila na adres: wolontariat@um.poznan.pl w tytule: „wolontariat pracowniczy w Punkcie” z następującymi informacjami:

  1. imię i nazwisko
  2. reprezentowana jednostka
  3. numer telefonu w celu kontaktu
  4. dyspozycyjność: Punkt działa 7 dni w tygodniu od 10.00 do 20.00, na ten moment jeśli ktoś z Państwa chce się zaangażować to prosimy o przesłanie maila ze wskazaniem dnia/dni oraz godzin w terminie od 28.02 do 06.03.2022.